Ballina Etiketimet Berlin

Etiketim: berlin

Albright dhe Levit marrin çmimin për ”Mirëkuptim dhe Tolerancë”

BERLIN, 27 tetor /ATSH-DPA/ - Muzeu Hebre i Berlinit akordoi ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright dhe yllit të pianos, Igor Levit, titullin si...

Degradime misterioze në muzetë e Berlinit

BERLIN, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Akte vandalizmi kundër dhjetëra veprave të artit janë kryer në fillim të tetorit, brenda një dite, në muzetë e...

BERLIN – Shtetrrethim për parandalimin e përhapjes së COVID-19

BERLIN, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Qyteti i Berlinit vendosi duke nisur nga sot mbylljen e bareve dhe restoranteve nga ora 23:00 deri në orën...

Kryenegociatori Mazi, takime në Gjermani/ Shqipëria, shumë pranë plotësimit të kërkesave...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Janë zbardhur zyrtarisht takimet që Zef Mazi, Kryenegociator i Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit me BE-në, zhvilloi në Gjermani së bashku...

COVID-19 – Gjermania planifikon masa më të rrepta kufizuese

BERLIN, 7 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane paralajmëroi sot se vendi mund të humbasë kontrollin mbi pandeminë e COVID-19, ndërsa numri i rasteve të...

GJERMANI – Söder: Berlini po humbet kontrollin mbi pandeminë

MYNIH, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Kreu i shtetit jugor të Bavarisë, Markus Söder shprehu sot shqetësimin e tij në lidhje me rritjen e normave...

COVID-19 – Merkel: Mos udhëtoni drejt zonave me rrezik, në Itali...

BERLIN, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel këshilloi qytetarët që të mos udhëtonin jashtë vendit, në zonat me rrezik për koronavirusin gjatë...

VW investon për prodhimin e automjeteve elektrike

BERLIN, 28 shtator /ATSH-AA/ - Prodhuesi gjerman i automobilave ''Volkswagen'' paralajmëroi se do të investojë 15 miliardë euro në prodhimin e automjeteve elektrike përmes...

GJERMANI – Karantinohet ministri i Jashtëm Heiko Maas

BERLIN, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij...

GJERMANI – Berlini paralajmëron Londrën për pasojat ekonomike në rast të...

BERLIN, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz paralajmëroi sot Britaninë e Madhe kundër pasojave të një dështimi të negociatave me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA