Ballina Etiketimet Berlin

Etiketim: berlin

Kryenegociatori Mazi, takime në Gjermani/ Shqipëria, shumë pranë plotësimit të kërkesave...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Janë zbardhur zyrtarisht takimet që Zef Mazi, Kryenegociator i Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit me BE-në, zhvilloi në Gjermani së bashku...

COVID-19 – Gjermania planifikon masa më të rrepta kufizuese

BERLIN, 7 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane paralajmëroi sot se vendi mund të humbasë kontrollin mbi pandeminë e COVID-19, ndërsa numri i rasteve të...

GJERMANI – Söder: Berlini po humbet kontrollin mbi pandeminë

MYNIH, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Kreu i shtetit jugor të Bavarisë, Markus Söder shprehu sot shqetësimin e tij në lidhje me rritjen e normave...

COVID-19 – Merkel: Mos udhëtoni drejt zonave me rrezik, në Itali...

BERLIN, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel këshilloi qytetarët që të mos udhëtonin jashtë vendit, në zonat me rrezik për koronavirusin gjatë...

VW investon për prodhimin e automjeteve elektrike

BERLIN, 28 shtator /ATSH-AA/ - Prodhuesi gjerman i automobilave ''Volkswagen'' paralajmëroi se do të investojë 15 miliardë euro në prodhimin e automjeteve elektrike përmes...

GJERMANI – Karantinohet ministri i Jashtëm Heiko Maas

BERLIN, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij...

GJERMANI – Berlini paralajmëron Londrën për pasojat ekonomike në rast të...

BERLIN, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz paralajmëroi sot Britaninë e Madhe kundër pasojave të një dështimi të negociatave me...

GJERMANI – Berlini bën të detyrueshëm përdorimin e maskave në protesta

BERLIN, 1 shtator /ATSH-DPA/ - Personat që dëshirojnë të marrin pjesë në protesta me më shumë se 100 pjesëmarrës, në Berlin, do të duhet...

FRANCË – Maas: Moska duhet të bëjë më shumë për zbardhjen...

PARIS, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Rusia duhet të ndihmojë më shumë në zbardhjen e rastit të Alexei Navalnit, opozitarit rus të shtruar në një...

UKRAINË – Berlini dhe Kievi përshëndesin një armëpushim rekord

KIEV, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Kievi dhe Berlini përshëndetën sot respektimin që prej një muaji të një armëpushimi me separatistët prorusë në lindje të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA