Ballina Etiketimet Bari

Etiketim: Bari

ITALI – Të paktën 99 të arrestuar pas një aksioni policor...

BARI, 26 prill /ATSH-DPA/ - Policia italiane ekzekutoi 99 urdhra arresti në qytetin e Barit si pjesë e një operacioni antimafia. Të dyshuarit, thuhet se...

Nga ujësjellësi mes jugut të Shqipërisë dhe Puljas te ndërlidhja energjetike/...

  TIRANË, 6 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Bari, se ka ende shumë për të bërë për të shtyrë para potencialin e...

Rama vlerësohet me çmimin “Rrënja e Pulias”/ Emiliano: Lidership bazuar mbi...

TIRANË, 6 mars/ATSH/  Kryetari i Këshillit Rajonal të Pulias Michele Emiliano i dorëzoi sot Kryeministrit Edi Rama çmimin “Rrënja e Pulias” me motivacionin “Në...

30 vjet nga eksodi/ Kryebashkiaku i Barit, Decaro: Sot komuniteti shqiptar...

TIRANË, 6 mars/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Barit, Itali, Antonio Decaro, tha sot se "populli i Barit u tregua një popull mikpritës. Kanë kaluar...

Rama: Akses në planin e madh të investimeve 28 miliardë euro...

TIRANË, 6 mars/ATSH-Maela Marini/ "Shqipëria dhe Italia janë së bashku në një rrugëtim bashkëpunimi edhe që të kemi akses në planin e madh të...

30 vjet nga eksodi drejt Italisë/ Rama viziton ekspozitën në Bari:...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në Bari, Itali, në çeljen e një ekspozite të organizuar në përkujtim të eksodit të...

Nis shërbimi për aplikim për pasaportë dhe kartë identiteti në Konsullatën...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Bari filloi sot me një shërbim të ri, atë të aplikimit për pasaportë dhe...

Shtetasve shqiptarë, rezidentë në Britaninë e Madhe do t’u lejohet tranziti...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ Shtetasit shqiptarë rezidentë në Britaninë e Madhe që kthehen nga Shqipëria me automjet do të lejohen të kalojnë tranzit në...

Konsullata e Shqipërisë në Bari rifillon shërbimet në sportele nga 3...

TIRANË, 1 qerdhor/ATSH/ Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Bari njoftoi sot se duke filluar nga data 3 qershor 2020 do të...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Dy kontenierë për banim nga Bari në...

TIRANË, 31 janar /ATSH/ -Dy kontenierë për banim vijnë nga Bari në ndihmë të banorëve të Shijakut të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA