Ballina Etiketimet Axhenda nderkombetare

Etiketim: axhenda nderkombetare

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10.4.2019

BRUKSEL (Begjikë) – Konferencë shtypi mbi rezultatet e para të projektit botëror ‘’Event Horizon Telescope'’ për studimin e vrimave të zeza. BRUKSEL (Belgjikë) – Samit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14.11.2018

GJENEVË (Zvicër) - Bizhuteritë e Marie Antoinette dalin në ankand nga Sotheby's së bashku me disa bizhuteri të tjera mbretërore që i përkisnin familjes...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/02/2018 ​

TAIPEI (Tajvan) – Tajvani feston 71-vjetorin e një masakre të kryer nga trupat nacionaliste të Kumintangut. XHAKARTA (Indonezi) – Ministri indonezian i Sigurisë organizon një...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/02/2018

PODGORICË – Vizitë e presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker në Mal të Zi. BERLIN – Konferencë për shtyp e kancelares gjermane, Angela Merkel...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2018

BERLIN – Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbledh partinë e saj konservatore në një kongres për miratimin e koalicionit me social-demokratët. BARCELONË – Kongresi Botëror i...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2018

NJU DELHI (Indi) – Zhvillohet samiti ”Global Business” me praninë e veçantë të kryeministrit indian, Narendra Modi, të Donald Trump Jr dhe të kompanisë...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2018

NGJARJE KRYESORE BRUKUSEL (Belgjikë) – Samit i BE-së për buxhetin europian post-Brexit. NJU DELHI (Indi) – Kryeministri kanadez, Justin Trudeau do të zhvillojë një takim me...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/02/2018

NGJARJE KRYESORE PRISHTINË – Kosova feston 10-vjetorin e pavarësisë. NJU DELHI – Vizitë e kryeministrit kanadez, Justin Trudeau. ​ LAHORE (Pakistan) – Jepet vendimi nga një gjykatë...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/02/2018

NGJARJE KRYESORE SOFJE (Bullgari) – Kryeministri hungarez, Viktor Orban takim me homologun e tij Bojko Borissov, ndërsa Bullgaria mban presidencën e radhës së BE-së. PRISHTINË (Kosovë)...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA