AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/8/2021

BEJRUT (Liban) – Njëvjetori i shpërthimit vdekjeprurës në port.

FRANCË – Konferenca ndërkombëtare e ndihmës për Libanin, një vit pas shpërthimit të portit të Bejrutit.

TOTENHAM (BM) – 10-vjetori i vdekjes së Mark Duggan, i vrarë nga policia.

UASHINGTON (SHBA) – Joe Biden diskuton planin e tij të përgatitjes për pandemitë e ardhshme.

HONOLULU (SHBA) – 60-vjetori i lindjes së Barack Obama-s.

BAGDAD (Irak) – Përfundimi i përjashtimeve nga sanksionet kundër Iranit, të vendosura nga Uashingtoni.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.