AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10/9/2021

KOPENHAGË (Danimarkë) – Prezantimi i një raporti të OBSH-së në Evropë për pandeminë COVID-19.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Heqja e kufizimeve kundër COVID-19.

PARIS (Francë) – Funerali i aktorit francez Jean-Paul Belmondo.

BJELLORUSI – Manovrat ushtarake ruso-bjelloruse “Zapad-2021”.

KRANJ (Slloveni) – Takim joformal i ministrave të BE-së përgjegjës për çështjet ekonomike dhe financiare.

FRANCA – Seria e parë e debateve të qytetarëve për të ardhmen e Evropës.

EDIMBURG (BM) – Kongresi vjetor në internet i Partisë Nacionaliste Skoceze, SNP.

KIEV (Ukrainë) – Fjalimi i presidentit Zelensky për përurimin e forumit “YES”.

HANOI (Vietnam) – Vizitë e ministrit kinez të Punëve të Jashtme.

LOS ANXHELES (SHBA) – Publikohet albumi “The Metallica Blacklist”, me mbi 50 artistë që i bëjnë homazh grupit Metallica.

UASHINGTON (SHBA) – Konferenca për krizën ekonomike në Afganistan, e organizuar nga qendra e këshillimit “Atlantic Council”.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Konferencë për shtyp nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres.

SHBA – Informimi i shtypit nga NASA për mostrat e marra në Mars.

TUNIZI – Presidenti tunizian, Kais Saeid, pret kreun e diplomacisë evropiane, Josep Borrel.

SPANJË – Motoçiklizëm: Kampionati Botëror/ Çmimi i Madh i Aragonës./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.