AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/7/2021

GJENEVË (Zvicër) – Diskutim i nivelit të lartë SHBA-Rusi për stabilizimin e marrëdhënieve të tensionuara.

PARIS (Francë) – Ministrja e Forcave të Armatosura, Florence Parly pret homologun e saj izraelit, Benny Gantz.

BOTA – Dita Botërore e Hepatitit.

PEKIN (Kinë) – Konferenca për shtyp e Këshillit të Shtetit për parandalimin e përmbytjeve.

GJENEVË (Zvicër) – 70-vjetori i nënshkrimit të konventës së KB-së që rregullon statusin e refugjatëve.

OSLO (Norvegji) – Konferencë shtypi e qeverisë për COVID-19.

LISBONË (Portugali) – Funerali i Otelo Saraiva de Carvalho, strategu i Revolucionit të Karafilit.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë online e “Bonn Challenge” për restaurimin e pyjeve në Amerikën e Jugut dhe Kosta Rika.

UASHINGTON (SHBA) – Takimi i Organizatës së Shteteve Amerikane për situatën në Kubë.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë virtuale për shtyp e Organizatës Shëndetësore Panamerikane (PAHO) në lidhje COVID-19.

ALENTAUN (SHBA) – Fjala e presidentit Biden për industrinë prodhuese.

PERU – Dita e Pavarësisë./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.