Ballina Etiketimet Automjete

Etiketim: automjete

GJERMANI – Juncker: Trump nuk do të vendosë taksa të reja...

MYNIH, 8 nëntor /ATSH-AFP/- Jean-Claude Juncker, presidenti në ikje i Komisionit Europian, deklaroi gjatë një interviste se presidenti amerikan, Donald Trump nuk do të...

Lleshaj: Me dhjetëra leje drejtimi të hequra për shkelje të qarkullimit...

TIRANË, 11 tetor/ATSH- A. Fortuzi/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bën të ditur se Drejtoria e Policisë Rrugore ka hequr dhjetëra leje drejtimi për...

GJERMANI – Merkel premton rifuqizimin e industrisë së makinave

FRANKFURT, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi sot se do të ndihmonte industrinë e automjeteve gjermane për një revolucion, por theksoi...

Drejtoria e Transporteve: Vetëm xhamat e pasëm të autoveturave mund të...

TIRANE, 8 shtator/ATSH/- Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor, po sjell një sërë risish në kuadër të reformave të ndërmarra për të...

ITALI – Përfitimet e Fiat-Chrysler rriten ndjeshëm pavarësisht rënies së shitjeve

ROMË, 31 korrik /ATSH-DPA/ - Gjiganti italo-amerikan i automjeteve “Fiat Chrysler Automobiles” (FCA) njoftoi sot një rritje me 14% të të ardhurave në tremujorin...

Prej 15 korrikut, shërbime më të shpejta dhe më të lira...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Udhëzimi më i ri për drejtuesit e automjeteve zeron 80 milionë lekë tarifa, ndërsa tashmë ka më pak radhë pranë sporteleve,...

AUTOMJETE – Kompanitë kineze blejnë 15% të gjermanit Daimler

BERLIN, 23 korrik /ATSH-AA/ - Kompania “Beijing Automotive Group” (BAIC) me seli në Kinë ka blerë 5% të prodhuesit gjerman të automjeteve “Daimler AG”,...

SUEDI – “Volvo” tërheq gjysmë milioni automjete në botë

STOKHOLM, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Prodhuesi suedez i automjeteve, “Volvo”, nën pronësinë e kompanisë kineze “Geely”, njoftoi sot tërheqjen e 507 000 makinave në...

AUTOMJETE – Ford dhe Volkswagen aleancë për prodhimin e veturave autonome...

UASHINGTON, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Prodhuesi amerikan i automjeteve “Ford” dhe ai gjiganti gjerman “Volkswagen” njoftuna sot se kanë zgjeruar aleancën e tyre, të...

AUTOMJETE – Ford tërheq 1,3 milionë automjete për shkak të problemeve...

UASHINGTON, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Prodhuesi amerikan Ford, njoftoi sot tërheqjen e rreth 1,3 milionë automjeteve, ku shumica janë në Amerikën e Veriut. “Ford” tërhoqi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA