Ballina Etiketimet Automjete

Etiketim: automjete

AUTOMJETE – FCA-Reanult-Nissan, drejt krijimit të grupit më të madh automobilistik...

NJU JORK, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Grupi automobilistik FCA (Fiat-Chrysler) përgatitet të njoftojë një aleancë me “Renault” në orët në vijim, ose nesër në...

AUTOMJETE – Audi nuk do prodhojë më TT dhe R8 për...

BERLIN, 23 maj /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i automjeteve luksoze “Audi” nuk do të prodhojë më modelet TT dhe R8 në mënyrë që të...

AUTOMJETE – Porche feston 50-vjetorin e modelit 917

BERLIN, 23 maj /ATSH-DPA/ - Një muze që i kushtohet “Porche” po nderon këtë vit një prej ikonave sportive më të mëdha të kësaj...

SHBA – Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

UASHINGTON, 15 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve,...

AUTOMJETE – Mitsubishi Pajero largohet nga rrugët pas 37 vitesh

TOKIO, 27 prill /ATSH-ANSA/ - Një prej ikonave të botës së automjeteve furostradë, “Mitsubishi Pajero”, përgatitet të dalë nga skena duke filluar nga Japonia,...

AUTOMJETE – “Ford” rrit përpjekjet për të hyrë në tregun e...

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-AFP/ - Gjiganti amerikan i automjeteve, “Ford”, ka investuar 500 milionë dollarë tek “Rivian”, duke u mbështetur në aftësinë e kësaj...

AUTOMJETE – Ford Mustang, sportivja më e shitur në botë

UASHINGTON, 20 prill /ATSH-ANSA/ - Ford feston 55-vjetorin e modelit “Mustang” që konfirmohet, për të katërtin vit rradhazi, sportivja më e shitur në botë...

GJERMANI – Rritet ndjeshëm numri i pikave për karikimin e automjeteve...

BERLIN, 8 prill /ATSH-DPA/ - Rrjeti gjerman publik me pika për karikimin e automjeteve elektrike është rritur ndjeshëm në tre muajt e parë të...

AUTOMJETE – Një holandez bën udhëtimin më të gjat në botë...

SIDNEI, 7 prill /ATSH-AFP/ - Një holandez përmbylli sot në Sidnei një udhëtim me automjet elektrik prej 95 000 kilometrash në gjithë botën për...

SHBA – Trump kërcënon Meksikën me tarifa doganore mbi automjetet

UASHINGTON, 4 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot se do të vendosë tarifa doganore mbi automjetet e importuara nga Meksika nëse...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA