Ballina Etiketimet Automjete

Etiketim: automjete

DPSHTRR: Regjistrimi për herë të parë i autoveturave me vit prodhimi...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Gjatë vitit 2020, DPSHTRR raporton 43 661 autovetura të regjistruara për herë të parë në drejtoritë rajonale. Vihet re se 29 %...

GJERMANI – Pesë miliardë euro për rimëkëmbjen e sektorit të automjeteve

BERLIN, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Industria gjermane e automjeteve, shumë e prekur nga pandemia e COVID-19, do të marrë deri në pesë miliardë euro...

GM rekruton 3 000 persona për zhvillimin e automjeteve elektrike

NJU JORK, 10 nëntor /ATSH-AFP/ - Prodhuesi amerikan i automjeteve General Motors (GM) njoftoi sot rekrutimin e 3 000 inxhinierëve, informaticienëve dhe dizenjuesve të dedikuar...

Tregu i automjeteve në BE rënie drastike

BRUKSEL, 24 tetor /ATSH-AA/ - Tregu i automjeteve në Bashkimin Europian shënoi një rënie të mprehtë prej 24,5 % në periudhën janar-shtator të vitit...

Anulohet për shkak të COVID-19 panairi i automjeteve 2021

BRUKSEL, 14 tetor /ATSH-AA/- Një ndër panairet më të rëndësishme të botës për automjete, Panairi i Automjeteve në Bruksel, nuk do të organizohet në...

FRANCË – Tregu europian i automjeteve në rënie prej 18% si...

PARIS, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Tregu europian i automjeteve, i goditur në pranverë nga kriza shëndetësore, ka pësuar sërish rënie prej 18,9% në një...

BRUKSEL – BE forcon regjimin e kontrollit të llojit të automjeteve

BRUKSEL, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Rregullat e reja në lidhje me kontrollin dhe miratimin e llojit të automjeteve do të hyjnë në fuqi në...

FRANCË – Tregu europian i automjeteve regjistron rënie prej 52,3%

PARIS, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Viktimë e pandemisë, tregu europian i automjeteve ka pësuar një rënie prej 52,3% në muajin maj në një vit,...

SPANJË – Qeveria njofton një plan prej 3,75 miliardë euro për...

MADRID, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria spanjolle do t'i kushtojë 3,75 miliardë euro një plani ndihme për sektorin e automobilave, shtylla e ekonomisë dhe...

GJERMANI – Shitja e automjeteve pëson ulje të mëtejshme

BERLIN, 4 qershor /ATSH-AA/ - Shoqatat e industrisë gjermane të makinave (VDA) njoftuan se shitjet e makinave në vend vazhduan të jenë shumë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA