Ballina Etiketimet Automjete

Etiketim: automjete

SPANJË – Qeveria njofton një plan prej 3,75 miliardë euro për...

MADRID, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria spanjolle do t'i kushtojë 3,75 miliardë euro një plani ndihme për sektorin e automobilave, shtylla e ekonomisë dhe...

GJERMANI – Shitja e automjeteve pëson ulje të mëtejshme

BERLIN, 4 qershor /ATSH-AA/ - Shoqatat e industrisë gjermane të makinave (VDA) njoftuan se shitjet e makinave në vend vazhduan të jenë shumë të...

FRANKFURT – COVID-19 mund të dëmtojë rëndë industrinë globale të automjeteve

FRANKFURT, 17 shkurt /ATSH-DPA/ - Koronavirusi i ri mund të dëmtojë rëndë industrinë globale të automjeteve, sipas një studimi të publikuar sot nga një...

TURQI – Bie interesimi për makinat me naftë në tregun e...

STAMBOLL, 6 shkurt - /ATSH-AA/ - Ndërsa aksionet e automjeteve elektrike në tregun europian të automobilave u rritën ndjeshëm, motorët me naftë shënuan një...

FRANCË – Tregu europian i automjeteve në rënie

PARIS, 22 janar /ATSH-AFP/- Tregu europian i automjeteve pritet të shënoi një rënie me 2 % në vitin 2020, pas gjashtë vitesh të njëpasnjëshme...

BRUKSEL – Rritet tregu i automjeteve në BE

BRUKSEL, 16 janar /ATSH-AA/ - Regjistrimet e automjeteve të reja në Bashkimin Evropian në vitin 2019 u rritën me 1,2 për qind, duke arritur...

Lajm i mirë për ambientin, 43% më shumë automjete të reja...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Gjatë periudhës janar - nëntor të vitit 2019 kanë hyrë në vendin tonë gati 6 mijë mjete me kategori mjedisore Euro...

Grabitje të automjeteve dhe bizneseve/ Arrestohen 2 shtetas në Tiranë, 1...

TIRANË, 7 janar /ATSH/ -Dy shtetas janë arrestuar në flagrancë, si dhe 1 shtetas tjetër është proceduar në gjendje të lirë, pasi akuzohen për...

GJERMANI – Bie numri i shitjeve të automjeteve

BERLIN, 6 janar /ATSH-DPA/ - Pavarësisht shitjeve më të mira vendase në një dekadë, prodhimi gjerman i automjeteve pësoi një rënie vjetore, pasi tregjet...

GJERMANI – BMW tërheq 232 000 automjete për shkak të rrezikut...

MYNIH, 21 nëntor /ATSH-DPA/ BMW po tërheq 232 000 automjete për shkak të një rreziku të mundshëm nga zjarri, deklaroi prodhuesi gjerman i makinave. Tërheqja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA