Ballina Etiketimet Ankand

Etiketim: ankand

Piktura e Churchill shitet për më shumë se tetë milionë euro

LONDËR, 1 mars /ATSH-AFP/ - Më e famshmja ndër pikturat e realizuara nga ish-kryeministri britanik Winston Churchill (1874-1965), u shit sot në ankand për...

Do ta blinit një shishe konjak 45 000… euro?

BORDO, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Një shishe konjak e vitit 1777 u shit për 40 500 sterlina (rreth 46 000 euro) në faqen e...

Piktura e Botticellit shitet për 80 milionë dollarë

NJU JORK, 29 janar /ATSH-DPA/ - Një pikturë e artistit të madh italian të Rilindjes, Sandro Botticelli u shit për 80 milionë dollarë në...

Shitje rekord në ankand për një ilustrim në kopertinën e librit...

PARIS, 14 janar /ATSH-AFP/ - Një ilustrim i Herge për kopertinën e librit të Tintin "Le Lotus bleu" theu sot rekordin botëror të ankandit...

Del në ankand Ferrari F430 i presidentit Trump

NJU JORK, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Pas disa ditësh, saktësisht më 20 janar, pritet një ndryshim shumë i rëndësishëm i pronësisë ose më saktë...

Pistoleta e Sean Connery në filmin e James Bond shitet për...

KALIFORNI, 4 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një pistoletë e përdorur nga Sean Connery në filmin e parë të James Bond u shit në ankand për...

Letra me pullën historike të 1859-s shitet për 430 000 euro

KOBELNZ, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Një letër, që mbante një nga pullat e hershme të qytetit të Luebeck-ut, nga viti 1859 dhe që u...

Hapet tenderi për Parkun Fotovoltaik të Spitallës, Rama: Projekt strategjik për...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Parku foltovoltaik në zonën e Spitallës është pjesë e një mozaiku që jetëson vizionin e qeverisë për Durrësin dhe Shqipërinë e...

Një pikturë e rrallë nga Salaì nxirret në ankand për 1,7...

PARIS, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - "Magdalena e penduar", një pikturë nga Gian Giacomo Caprotti, i njohur si Salaì (1480-1524), bashkëpunëtori më i ngushtë i...

Një pëllumbeshë 1,6 milionë… euro?!

BRUKSEL, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një pëllumb postier, ''i arsimuar'' në Belgjikë, u shit në një ankand për një rekord prej 1,6 milionë euro. Ishte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA