Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Norvegjia projekt për industrinë detare me portin e Durrësit

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Një delegacion nga Ambasada e Norvegjisë në Tiranë dhe Prishtinë, i kryesuar nga ambasadori Per Strand Sjaastad, vizitoi portin...

“Dita e Mbretit”, Meta merr pjesë në pritjen e Ambasadës së...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga Ambasada e Holandës në...

Otava mbyll ambasadën e saj në Haiti, kërkon riatdhesimin e turistëve

OTAVA, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze vendosi sot të mbyllë përkohësisht ambasadën e saj në Port-au-Prince përballë protestave antiqeveritare që po trondisin qytetet...

Kosova bëhet me ambasadë në Portugali

PRISHTINE, 11 janar /ATSH/ - Kosova hap ambasadën e saj në Portugali. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Punëve të Jashtme e cila...

DAMASK – Rihapet pas shtatë vitesh ambasada e EBA-s

DAMASK, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Emiratet e Bashkuara Arabe rihapën sot ambasadën e tyre në Damask, sinjal i një përmirësimi të mundshëm të marrëdhënieve...

Ambasada shqiptare në Athinë, njoftim i rëndësishëm për shtetasit shqiptarë

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot se nga datat 28 deri në 31 dhjetor 2018, nuk do të...

SERBI – Ambasada amerikane shpreh shqetësimin e saj pas sulmit ndaj...

BEOGRAD, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ambasada amerikane në Beograd shprehu sot shqetësimin e saj pas zjarrit të vënë në shtëpinë e një gazetari në...

Shqipëri-Kinë, rritje e bashkëpunimit në fushën e sigurisë

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Policia shqiptare do të vazhdojë të garantojë sigurinë e kompanive kineze dhe personelit të tyre në Shqipëri, ndërsa shpreh nevojën e...

STAMBOLL – Turqia përfundon hetimet në konsullatën saudite për Khashoggin

STAMBOLL, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Një ekip hetues turk përfundoi sot kërkimin e tij për gjurmët e gazetarit të zhdukur Jamal Khashoggi në konsullatën...

Ambasada shqiptare në Athinë, shpejtësi dhe efikasitet në shërbime

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/287006492153144/?t=1 TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ambientet tërësisht të rikonstruktuara të shërbimeve konsullore të ambasadës shqiptare në Athinë, ofrojnë kushte bashkëkohore për shërbim ndaj qytetarëve me transparencë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA