Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Betimi i prokurorëve të SPAK/ Ambasada e SHBA-së: Krah shqiptarëve për...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Shtetet e Bashkuara do vazhdojnë të qëndrojnë në krah të atyre që janë angazhuar për t’i sjellë shqiptarëve sistemin etik dhe...

SHBA – Uashingtoni dënon pushtimin e ambasadës venezueliane në Bolivi

UASHINGTON, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA u bëri thirrje protestuesve, të cilët kanë pushtuar ambasadën e Venezuelës në Bolivi, që të respektojnë sovranitetin e...

FOTO/ Ambasada pritje me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë

TIRANË, 3 tetor/ATSH-Maela Marini/ Ambasada gjermane në Tiranë organizoi sot një pritje me rastin e 3 Tetorit, Ditës së Bashkimit të Gjermanisë. Në këtë ceremoni...

SHBA: Sundim i ligjit që mbron sigurinë e procesit zgjedhor, organizatorët...

TIRANË, 20 qershor /ATSH/ - Ambasada amerikane në Tiranë doli pasditen e së enjtes me një tjetër deklaratë në lidhje me protestën e nesërme...

Ambasada italiane qytetarëve të saj: Shmangni grumbullimet në protestën e opozitës

TIRANË, 7 qershor/ATSH/- Ambasada e Italisë në Tiranë i bëri thirrje sot qytetarëve të saj që jetojnë në Tiranë, të shmangin grumbullimet dhe turmat...

OTAVA – Kanadaja mbyll përkohësisht ambasadën e saj në Venezuelë

OTAVA, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Kanadaja mbylli përkohësisht ambasadën e saj në Venezuelë, duke drejtuar kritika ndaj presidentit venezuelian, Nicolas Maduro për refuzimin e...

Ambasada e SHBA-së thirrje opozitës: Dhuna e papranueshme

TIRANË, 2 qershor/ATSH/- Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dënoi sot dhunën që ndodhi gjatë protestës së opozitës. Në një reagim, ambasada e SHBA-së...

Norvegjia projekt për industrinë detare me portin e Durrësit

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Një delegacion nga Ambasada e Norvegjisë në Tiranë dhe Prishtinë, i kryesuar nga ambasadori Per Strand Sjaastad, vizitoi portin...

“Dita e Mbretit”, Meta merr pjesë në pritjen e Ambasadës së...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga Ambasada e Holandës në...

Otava mbyll ambasadën e saj në Haiti, kërkon riatdhesimin e turistëve

OTAVA, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze vendosi sot të mbyllë përkohësisht ambasadën e saj në Port-au-Prince përballë protestave antiqeveritare që po trondisin qytetet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA