Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Ambasada shqiptare në Athinë, njoftim i rëndësishëm për shtetasit shqiptarë

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot se nga datat 28 deri në 31 dhjetor 2018, nuk do të...

SERBI – Ambasada amerikane shpreh shqetësimin e saj pas sulmit ndaj...

BEOGRAD, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ambasada amerikane në Beograd shprehu sot shqetësimin e saj pas zjarrit të vënë në shtëpinë e një gazetari në...

Shqipëri-Kinë, rritje e bashkëpunimit në fushën e sigurisë

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Policia shqiptare do të vazhdojë të garantojë sigurinë e kompanive kineze dhe personelit të tyre në Shqipëri, ndërsa shpreh nevojën e...

STAMBOLL – Turqia përfundon hetimet në konsullatën saudite për Khashoggin

STAMBOLL, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Një ekip hetues turk përfundoi sot kërkimin e tij për gjurmët e gazetarit të zhdukur Jamal Khashoggi në konsullatën...

Ambasada shqiptare në Athinë, shpejtësi dhe efikasitet në shërbime

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/287006492153144/?t=1 TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ambientet tërësisht të rikonstruktuara të shërbimeve konsullore të ambasadës shqiptare në Athinë, ofrojnë kushte bashkëkohore për shërbim ndaj qytetarëve me transparencë,...

Të rinjtë e talentuar të “Albanian Skills” në panairin HungExpo

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ - Të rinjtë e talentuar të "Albanian Skills" kanë marrë pjesë si vëzhgues në panairin HungExpo. Ata janë takuar edhe me...

GREQI – “Rubicon” merr përsipër sulmin ndaj ambasadës së Iranit në...

ATHINË, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Dhjetëra anëtarë të grupit anarkist grek "Rubicon" thyen mëngjesin e sotëm xhamat e kabinës së portierit që ndodhet përpara...

Zjarret në Greqi, ambasada pajis falas shqiptarët me dokumenta identifikimi

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Emigrantët shqiptarë, të cilët humbën dokumentat e identifikimit gjatë zjarreve që ranë në 23 korrik në Attika të Greqisë, do të...

Prioritet, përfshirja e diasporës shqiptare në projekte në Shqipëri

TIRANË, 6 gusht/ATSH/  Rivitalizimi dhe përfshirja e diasporës shqiptare në marrëdhënien me shtetin amë mbeten në fokus të qeverisë shqiptare. Organizata Kombëtare Shqiptaro-Amerikane AANO zhvilloi...

Foto/ Festohet në Tiranë Dita Kombëtare e Egjiptit

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ - Përfaqësues të qeverisë shqiptare, ambasadorë dhe përfaqësues të misioneve diplomatike në Tiranë ishin sot të pranishëm në pritjen zyrtare në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA