Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

SHBA – Trump: Ambasada amerikane në Jeruzalem ditë e madhe për...

UASHINGTON, 14 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot transferimin në Jeruzalem të ambasadës së SHBA duke e cilësuar si ''një ditë...

RUSI – Moska i kërkon Londrës të shkurtojë stafin diplomatik

MOSKË, 30 mars /ATSH-DPA / - Londra duhet të zvogëlojë numrin e anëtarëve të stafit në ambasadën e saj dhe konsullatat në Rusi,  në...

DANIMARKË – Sulm me koktej molotov kundër ambasadës turke

KOPENHAGË, 19 mars /ATSH-AA/ - Një sulm me koktej molotov është ndërmarrë kundër ambasadës së Turqisë në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagë. Në një deklaratë për...

TURQI – Arrestohen 4 irakianë pas sinjalizimit për sulm kundër ambasadës...

ANKARA, 5 mars /ATSH-AFP/ - Katër irakianë, të cilët planifikonin të sulmonin ambasadën amerikane në Ankara, u arrestuan sot nga forcat turke të sigurisë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA