Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Numërimi i votave/ Ambasada e SHBA-së: Ekipet e vëzhgimit vazhdojnë monitorimin...

TIRANE, 27 prill/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë bën të ditur se ekipet e vëzhgimit po vijojnë monitorimin në të...

MOSKË – Rusia reagon pas dëbimit të diplomatëve të saj nga...

MOSKË/PRAGË, 19 prill /ATSH-DPA/ - Rusia ka dëbuar 20 punonjës të ambasadës çeke në Moskë si hakmarrje për dëbimin e mëparshëm të 18 diplomatëve...

Ambasadorja Kim: Miqësia midis amerikanëve dhe shqiptarëve vetëm do të thellohet

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Në kuadër të 30-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe SHBA, ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, deklaroi...

LONDËR – Ambasadori rus: Marrëdhëniet mes Londrës dhe Moskës praktikisht të...

LONDËR, 21 mars /ATSH-AFP/ - Marrëdhëniet politike mes Londrës dhe Moskës janë praktikisht të vdekura, deklaroi sot ambasadori rus në Londër, Andrei Kelin, pas...

Nis shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Në Ambasadën e Shqipërisë në Berlin, filloi shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit shqiptarë rezident në Gjermani. Në...

JERUZALEM – Netanyahu: Kosova dakord për hapjen e ambasadës në Izrael

JERUZALEM, 4 shtator /ATSH/ - Izraeli dhe Kosova ranë dakord të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe Prishtina, së bashku me Beogradin, do të hapin ambasada...

Tërheqja e pasaportave/ Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për emigrantët

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot qytetarët shqiptarë se, kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të...

Kandidatja për ambasadore në Greqi, Hajdaraga: Fokusi në përmirësimin e shërbimeve...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Komisioni për Punët e Jashtme zhvilloi sot një seancë dëgjimore për emërimin në postin e Kreut të Misionit Diplomatik të Luela...

MV: Ambasada amerikane: Zgjedhjet një hap i rëndësishëm drejt demokracisë

SHKUP, 16 korrik /ATSH-MIA/ – Si zgjedhje të para të mbajtura pas hyrjes së Maqedonisë së Veriut në NATO dhe pas ftesës për fillimin...

FOTO/ Dekorohen me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dekoroi sot me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së SHBA-së, Janet Meyer, shefe e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA