Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

JERUZALEM – Netanyahu: Kosova dakord për hapjen e ambasadës në Izrael

JERUZALEM, 4 shtator /ATSH/ - Izraeli dhe Kosova ranë dakord të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe Prishtina, së bashku me Beogradin, do të hapin ambasada...

Tërheqja e pasaportave/ Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për emigrantët

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot qytetarët shqiptarë se, kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të...

Kandidatja për ambasadore në Greqi, Hajdaraga: Fokusi në përmirësimin e shërbimeve...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Komisioni për Punët e Jashtme zhvilloi sot një seancë dëgjimore për emërimin në postin e Kreut të Misionit Diplomatik të Luela...

MV: Ambasada amerikane: Zgjedhjet një hap i rëndësishëm drejt demokracisë

SHKUP, 16 korrik /ATSH-MIA/ – Si zgjedhje të para të mbajtura pas hyrjes së Maqedonisë së Veriut në NATO dhe pas ftesës për fillimin...

FOTO/ Dekorohen me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dekoroi sot me “Medaljen e Nderit” dy përfaqësues të ambasadës së SHBA-së, Janet Meyer, shefe e...

SEUL – Londra mbyll përkohësisht ambasadën në Phenian dhe evakuon diplomatët

SEUL, 28 maj /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe mbylli sot përkohësisht ambasadën e saj në Korenë e Veriut dhe evakuoi të gjithë diplomatët e...

Mbështetje për gratë fermere në zonën e Gramshit që kultivojnë lavandën

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Vazhdon mbështetja për gratë fermere në zonën e Gramshit që kultivojnë lavandën edhe në situatën e COVID-19. "Ekipi i CNVP (Connecting Natural...

Studimet master në SHBA, Ambasada publikon procedurat

TIRANË, 4 maj/ ATSH- A. Fortuzi/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranon aplikime për vitin akademik 2021-2022 për Programin Fulbright për Studentë...

COVID-19/ U ka skaduar leja e qëndrimit në Çeki, Ambasada: Qytetarët...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Shtetasit e huaj, të cilët ndodheshin legalisht në territorin e Republikës Çeke në momentin e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, më...

Kriza nga COVID-19, Sllovakia ndryshon rregullat për të huajt

TIRANË, 15 prill/ATSH/ Shtetasit e vendeve të treta, persona të ardhur nga jashtë BE-së, të cilët ndodhen në Sllovaki ligjërisht, do të kenë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA