Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

BM – Londra zvogëlon stafin e ambasadës në Bagdad dhe Teheran

LONDËR, 7 janar /ATSH-AA/ - Britania e Madhe ka ulur numrin e stafit në ambasadat e saj në Teheran dhe Bagdad për shkak të...

SHBA – Trump: Irani orkestroi sulmin ndaj ambasadës amerikane në Irak

UASHINGTON, 31 dhjetor /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Irani orkestroi sulmin kundër ambasadës amerikane në Irak dhe se do të marrin...

BAGDAD – Protestues irakianë hyjnë në ambasadën amerikane

BAGDAD, 31 dhjetor /ATSH-AFP-AA/ - Mijëra mbështetës të paramilitarëve irakianë pro iranianë hynë me forcë sot në ambasadën amerikane në Bagdad për të protestuar...

BOLIVI – Ndalohet hyrja e diplomatëve spanjollë në ambasadën e Meksikës

LA PAZ, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bolivia konfirmoi se kishte penguar hyrjen e diplomatëve spanjollë, të shoqëruar nga personeli i sigurisë, në ambasadën e...

Betimi i prokurorëve të SPAK/ Ambasada e SHBA-së: Krah shqiptarëve për...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Shtetet e Bashkuara do vazhdojnë të qëndrojnë në krah të atyre që janë angazhuar për t’i sjellë shqiptarëve sistemin etik dhe...

SHBA – Uashingtoni dënon pushtimin e ambasadës venezueliane në Bolivi

UASHINGTON, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA u bëri thirrje protestuesve, të cilët kanë pushtuar ambasadën e Venezuelës në Bolivi, që të respektojnë sovranitetin e...

FOTO/ Ambasada pritje me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë

TIRANË, 3 tetor/ATSH-Maela Marini/ Ambasada gjermane në Tiranë organizoi sot një pritje me rastin e 3 Tetorit, Ditës së Bashkimit të Gjermanisë. Në këtë ceremoni...

SHBA: Sundim i ligjit që mbron sigurinë e procesit zgjedhor, organizatorët...

TIRANË, 20 qershor /ATSH/ - Ambasada amerikane në Tiranë doli pasditen e së enjtes me një tjetër deklaratë në lidhje me protestën e nesërme...

Ambasada italiane qytetarëve të saj: Shmangni grumbullimet në protestën e opozitës

TIRANË, 7 qershor/ATSH/- Ambasada e Italisë në Tiranë i bëri thirrje sot qytetarëve të saj që jetojnë në Tiranë, të shmangin grumbullimet dhe turmat...

OTAVA – Kanadaja mbyll përkohësisht ambasadën e saj në Venezuelë

OTAVA, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Kanadaja mbylli përkohësisht ambasadën e saj në Venezuelë, duke drejtuar kritika ndaj presidentit venezuelian, Nicolas Maduro për refuzimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA