Ballina Etiketimet Ambasade

Etiketim: ambasade

Kriza nga COVID-19, Sllovakia ndryshon rregullat për të huajt

TIRANË, 15 prill/ATSH/ Shtetasit e vendeve të treta, persona të ardhur nga jashtë BE-së, të cilët ndodhen në Sllovaki ligjërisht, do të kenë të...

KLP operon nga shtëpia, Ambasada amerikane: Drejtësia e vërtetë nuk ndalet kurrë

TIRANË, 2 prill/ATSH / Ambasada amerikane në Tiranë u shpreh sot se vijon të mbështesë zbatimin e Reformës në Drejtësi në Shqipëri, jo vetëm...

Riatdhesimi nga Italia/ Ambasada dhe Konsullatat në Milano dhe Bari: Po...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Itali dhe Konsullatat e Përgjithshme në Milano dhe Bari deklaruan sot se po punojnë për rikthimin në...

Hungaria shpall gjendjen e shtetrrethimit, Ambasada shqiptare informon mbi kushtet e...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Ambasada shqiptare në Hungari njoftoi sot se qytetarët shqiptarë që jetojnë në këtë vend se qeveria ka urdhëruar gjendjen e shtetrrethimit,...

COVID-19/ DASH këshillon qytetarët amerikanë të shmangin të gjitha udhëtimet ndërkombëtare

TIRANË, 20 mars/ATSH/ -Departamenti Amerikan i Shtetit këshillon qytetarët amerikanë të shmangin të gjitha udhëtimet ndërkombëtare për shkak të ndikimit global të COVID-19. Ambasada e...

Shtetasit shqiptarё nё Holandë, Ambasada thirrje të kthehen në Shqipëri: Mund...

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Ambasada shqiptare në Holandë, nё kuadёr tё masave të marra nga autoritetet për ndalimin e përhapjes se mëtejshme të COVID-19, i...

Koronavirusi/ Ambasada shqiptare në Pragë: Çekia pezullon fluturimet me veriun e...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Ambasada shqiptare në Pragë (Çeki) informon se pas rasteve të para pozitive të korona-virusit në territorin çek, Komisioni i Sigurisë dekretoi...

FOTO/ Dita Kombëtare e Serbisë, ambasadori Zariç: Anëtarësimi në BE mbetet...

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ 15 shkurti, Dita Kombëtare e Serbisë, për nder të fillimit të kryengritjes së parë serbe në vitin 1804, e cila evoluoi...

KIEV – Ukraina planifikon hapjen e ambasadës në Tiranë

KIEV, 20 janar /ATSH-Ukrinform/ - Ukraina synon të hapë një ambasadë në Tiranë, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Ukrainës, Vadym Prystaiko, njoftoi agjencia...

Ambasada e Egjiptit bën të ditur qëndrimin e Kajros për gazetarët...

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Me anë të një njoftimi për shtyp ambasada e Egjiptit në Tiranë ka bërë të ditur qëndrimin e Kajros...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA