Ballina Etiketimet AMA

Etiketim: AMA

Shqipëri-Maqedoni, bashkëpunim në fushën e medieve audiovizive

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Kryetari i Autoritetit të Mediave Audiovizive Gentian Sala, zhvilloi sot në Tiranë, një takim me ministrin e Informatikës dhe Administratës...

Shqipëri-Kosovë, intensifikim i bashkëpunimit në fushën e medies

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ Kryetari i Autoritetit të Medieve Audiovizive, Gentian Sala dhe kryeshefi Ekzekutiv i Komisionit të Pavarur të Medies në Kosovë, Luan Latifi...

Miratohen projektrezolutat për raportin vjetor të AMA-s dhe RTSH-së

TIRANË, 26 qershor/ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik miratoi sot dy projektrezoluta, raportin për veprimtarinë 1-vjeçare të AMA-s dhe atë për...

AMA thirrje medieve të respektojnë rregullat e distancës në emisione, procedura...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ –Autoriteti i Mediave Audiovizive në vijim të komunikimit me operatorët audioviziv në marrjen e masave për parandalimin e përhapjes së...

Koronavirusi, AMA: Mbrojtje e personelit brenda mjediseve të redaksive dhe studiove

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA i ka kërkuar subjekteve audiovizive që të kujdesen me përgjegjësi maksimale për personelin që angazhojnë brenda...

AMA apel medieve: Refuzoni lajmet e rreme, stimulojnë panik tek qytetarët

TIRANË, 9 mars/ATSH/Autoriteti i Medias Audiovizive i bën apel medieve që të refuzojnë lajmet e rreme dhe të pabazuara, të cilat shkaktojnë dhe stimulojnë...

FOTO/ Dita Botërore e Radios, rrugëtim brenda ekspozitës pamore “Retro”

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ Në mjediset e Autoritetit të Medias Audiovizive, këtë të enjte u zhvillua aktiviteti mediatik “Sfidat e radios në erën dixhitale”, në...

Ligji 100% i dakordësuar me BE dhe OSBE/Vetëm fillimi që do...

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se ligji për disa ndryshime në ligjin për mediat audiovizive...

AMA: Informimi realist i medieve, ndihmë e madhe për familjet e...

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/- Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka vlerësuar angazhimin konkret dhe profesional të redaksive audiovizive, në mbulimin e problematikave dhe situatës...

Solidariteti/ Ekranet televizive vendosin logon e kontributit në ndihmë të të...

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/- Autoriteti i Mediave Audiovizive, (AMA), në procesin e monitorimit të përmbajtjeve të emetuara nga subjektet televizive ka evidentuar deri më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA