Ballina Etiketimet Ajror

Etiketim: ajror

Bllokimi i fluturimeve/Balluku: Po merren të gjitha masat për të bërë...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se qeveria po merr të gjitha masat për të bërë të mundur...

Greva e kontrollorëve në Rinas/ Balluku: Ushtria merr në mbrojtje kullën...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se Ushtria po merr nën kontroll Kullën e Kontrollit në Aeroportin Ndërkombëtar...

BRUKSEL – Trafiku ajror europian fillon rritjen pas mbylljes nga koronavirusi

BRUKSEL, 13 korrik /ATSH-DPA/ – Gjithnjë e më shumë aeroplanë po fluturojnë në qiejt e Europës, ndërsa industria e udhëtimit ajror po rimëkëmbet nga...

Protokollet e operimit në transportin ajror/ Pasagjerët me temperaturë mbi 37.5...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë publikoi sot protokollin e operimit në transportin ajror, të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

COVID-19 – IATA: Trafiku ajror botëror rënie historike

PARIS, 29 prill /ATSH-AFP/- Trafiku ajror botëror regjistroi në mars rënien më të madhe në historinë e tij të kohëve të fundit me një...

FOKUS – Trafiku ajror i pasagjerëve regjistron rënien më të madhe...

PARIS, 2 prill /ATSH-AFP/-Trafiku ajror i pasagjerëve, i prekur rëndë nga pandemia e COVID-19, regjistroi një rënie prej 14,1% në të gjithë botën, në...

BM – Sektori ajror premton neutralitetin e karbonit për 2050

LONDËR, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Sektori ajror britanik premtoi sot se do të arrinte neutralitetin e karbonit deri në 2050, në sajë të projekteve...

KAZAKISTAN – Viktima pas një aksidenti ajror

ALMATY, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një avion linje me 100 persona në bord, u përplas pak pas ngritjes nga aeroporti i Almaty-t, duke shkaktuar...

1.4 milionë pasagjerë udhëtuan me linjat ajrore, në gjashtëmujorin e parë...

TIRANË, 29 korrik /ATSH/- 1.4 milionë qytetarë udhëtuan në gjashtëmujorin e parë të vitit nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, duke u rritur me 11,1%,...

LIBI – 44 viktima pas një sulmi ajror mbi migrantët

TRIPOLI, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Të paktën 44 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi ajror që goditi një qendër pritjeje për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA