Ballina Etiketimet AIDSSH

Etiketim: AIDSSH

Vendvarrimet e zbuluara në Përmet, reagon AIDSSH

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit (AIDSSH) po ndjek me vëmendje zhvillimet lidhur me identifikimin e vendvarrimeve të...

Gruaja sakrifikon burrin/ AIDSSH deklasifikon dosjen “Mushti i rakisë” në Tropojë

TIRANË 14 korrik /ATSH-I.Vata/ Në kuadër të kurimit të së shkuarës së regjimit komunist, Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, deklasifikon...

Ekspozita “E shkuara e pakryer” në Sarandë/ AIDSSH prezanton udhëzuesin për...

TIRANË, 8 korrik /ATSH – I. Vata/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit prezanton udhëzuesin për familjet e të zhdukurve në...

AIDSSH deklasifikon dosjen e Dom Mikel Koliqit, i dënuar nga diktatura

TIRANË, 18 qershor /ATSH – I. Vata/ Në kuadër të kurimit të së shkuarës Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka...

AIDSSH zbardh rastin e fëmijës “armik” që depërtoi në ekranin e...

TIRANË, 15 qershor /ATSH – I. Vata/ Në kuadër të kurimit të së shkuarës së regjimit komunist, Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit...

AIDSSH deklasifikon dosjen e ish-Sigurimit të Shtetit për organizatën “Vatra”

TIRANË, 14 qershor /ATSH – I. Vata/ Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit deklasifikoi dosjen e ish-Sigurimit të Shtetit për organizatën...

AIDSSH deklasifikon dosjen e TOB, 45 artistë survejoheshin nga Sigurimi i...

TIRANË, 12 maj /ATSH – I. Vata/ Në kuadër të kurimit të së shkuarës, Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit deklasifikon...

Marrëveshje bashkëpunimi MASR – AIDSSH /Kushi: Duke njohur të shkuarën mund...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi dhe kryetarja e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit” (AIDSSH),...

AIDSSH: Projekti i BE-së mbështet gjetjen e varreve të zhdukur nga...

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ Projekti i Bashkimit Europian “Rritja e ndërgjegjësimit të publikut për drejtësinë tranzitore dhe pajtuese; adresimi i çështjeve...

AIDSSH kujton 70-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualëve

TIRANË, 18 shkurt /ATSH – I. Vata/ Në kuadër të kurimit të së shkuarës, Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit kujton...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA