Ballina Etiketimet AAC

Etiketim: AAC

Siguria në fushën e navigimit ajror/ AAC audit pranë Albcontroll

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Autoriteti i Aviacionit Civil zhvilloi një auditim  pranë Albcontrol, ofruesit të shërbimeve të navigimit ajror në vendin tonë në fushat e...

Rreth 152 mijë pasagjerë përmes Rinasit gjatë korrikut/ Gati 27 mijë...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ 151 677 pasagjerë udhëtuan për/dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” gjatë muajit korrik nga të cilët 26 881 janë pasagjerë të...

GREQI – Test i detyruar dhe vetëm 600 pasagjerë në javë...

ATHINË, 15 gusht /ATSH-ANA/ - Autoriteti i Aviacionit Civil grek (CAA) njoftoi masat e reja për pasagjerët nga Izraeli, që do të hyjnë në...

Shqipëria dhe Kosova bien darkod për shkëmbime eksperiencash në fushën e...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Drejtorja e Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, Edlira Kraja dhe kreu i AAC Kosovë, Bujar Ejupi zhvilluan sot një takim në...

COVID-19/ 77 fluturime riatdhesimi, mbi 5000 shtetas shqiptarë u rikthyen në...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” qëndroi i mbyllur për fluturime të rregullta ndërkombëtare civile tregtare si pasojë e pandemisë së...

COVID-19 / 89,9% më pak fluturime në hapësirën ajrore shqiptare

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Për shkak të COVID-19 transporti ajror në mbarë botën është përballur me sfidën më të madhe të historisë së tij. Situata...

Masat kundër COVID-19/ Autoriteti i Aviacionit Civil vijon monitorimin në Aeroportin...

TIRANË, 15 maj /ATSH/ Në vijim të masave kufizuese të miratuara nga Qeveria shqiptare për parandalimin e përhapjes së COVID-19, administrata e Autoritetit të...

Mbërrijnë në Rinas 112 shqiptarë të riatdhesuar nga Italia, 14 ditë...

  TIRANË, 28 mars /ATSH/- Mbrëmjen e së shtunës mbërriti në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" në Tiranë, fluturimi i parë i riatdhesimit të 112 bashkëqytetarëve...

AAC këshillon qytetarët të mos blejnë bileta: Qeveria shqiptare do të...

TIRANË, 27 mars/ATSH/  Autoriteti i Aviacionit Civil këshillon qytetarët të evitojnë blerjen e biletave të transportit ajror nga çfarëdo burimi deri sa të njoftoheni...

AAC: Janë kryer 4 fluturime riatdhesimi për shtetasit italianë që ndodheshin...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Autoriteti Aviacionit Civil njoftoi sot se janë kryer 4 fluturime riatdhesimi për shtetasit italianë që ndodheshin në vendin tonë. "Janë realizuar vetëm...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA