Ballina Etiketimet 1

Etiketim: 1

FORMULA 1 – Hamilton fiton Çmimin e Madh të Austrisë

VJENË, 13 korrik /ATSH-AA/ - Piloti britanik i ekipit Mercedes, Lewis Hamilton, të dielën fitoi garën Grand Prix të Formula 1 në Styrian të...

FOKUS – COVID-19 – 1,7 miliardë njerëz me patologji paraekzistuese

LONDËR, 21 qershor /ATSH-ANSA/ - Në të gjithë botën, një në pesë persona, pra rreth 1,7 miliardë, janë në një gjendje shëndetësore që mund...

MJEKESI – Mbi 1 miliard persona mund të infektohen me COVID-19

NJU-JORK, 28 prill /ATSH-ANSA/ Një miliard njerëz në mbarë botën mund të marrin koronavirus. Ky është alarmi i përfshirë në një studim të OJQ-së...

UNICEF: Një vajzë e varfër në tre, nuk ka shkuar kurrë...

ROMË, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Ende sot në botë pothuajse një vajzë e re dhe e varfër në tre të tilla nuk ka shkuar...

GREQI – Një tërmet 5,1 ballë Rihter godet Rodosin

RODOS, 3 tetor /ATSH-ANA/ - Një tërmet me magnitudë 5,1 ballë të shkallës Rihter u regjistrua në 07:47 në ishullin grek Rodos. Sipas Institutit Gjeodinamik...

INDI – Ndotja e ajrit shkakton vdekjen e 1,2 milionë personave

NJU DELHI, 4 prill /ATSH-AA/ - Rreth 1,2 milionë persona kanë vdekur në vitin 2017 si pasojë e sëmundjeve të shkaktuara nga ndotja e...

STAMBOLL – Policia sekuestron 1,35 tonë drogë

STAMBOLL, 31 janar /ATSH-AA/ - Policia e Stambollit sekuestroi 1,35 tonë drogë në operacione të ndryshme në mbarë qytetin, njoftoi Ali Yerlikaya, guvernator i...

INDONEZI – Sërish një tërmet i fortë godet lindjen e vendit

XHAKARTA, 28 dhjetor /ATSH-DPA/- Një tërmet me magnitudë 6,1 ballë të shkallës Rihter, goditi Indonezinë Lindore në orën 12:33 (04:33 GMT), thanë autoritetet. Zëdhënësi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA