Parashikimi i motit, 12 tetor 2021

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot moti do të jetë me kthjellime e vranësira mesatare. Gjate orëve të para të 24-orëshit parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar.

Më tej intensiteti i reshjeve ulet deri në ndërprerje. Në majat e alpeve borë e lehtë.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi me shpejtësi 1 deri 6 m/sek e në bregdet deri 12 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/20 re diell
Kukës 6/16 re diell
Lezhë 11/19 re diell
Dibër 5/14 re diell
Durrës 14/21 re diell
Tiranë 14/21 re diell
Elbasan 12/21 re diell shi
Berat 12/22 re diell shi
Vlorë 14/21 re diell shi
Korcë 8/16 re diell shi
Gjirokastër 11/18 re diell shi
Sarandë 13/20 re diell shi

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.