Parashikimi i motit, 14 shtator 2021

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i qëndrueshëm. Përgjithësisht në vend do të ketë mot të kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri 7 m/sek dhe në bregdet deri 10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri në 3 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 16/32 diell pak re
Kukës 12/30 diell pak re
Lezhë 15/31 diell pak re
Dibër 12/28 diell pak re
Durrës 17/30 diell pak re
Tiranë 19/32 diell pak re
Elbasan 16/31 diell pak re
Berat 15/31 diell pak re
Vlorë 16/29 diell pak re
Korçë 15/30 diell pak re
Gjirokastër 15/30 diell pak re
Sarandë 16/27 diell pak re
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.