442 raste me COVID-19 aktive në Kosovë

PRISHTINË, 1 gusht/ATSH/ Në javën e fundit është shënuar një rritje e dukshme e rasteve me COVID-19 në Kosovë.

Si pasojë janë rritur edhe rastet aktive. Kështu në Kosovë tashmë kanë 442 raste aktive.

“Nga 3.788 testime, 92 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.657. Në total numri i rasteve aktive është 442”, thuhet në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë. /KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.