Ballina Etiketimet Covid-19

Etiketim: covid-19

TURQI – Erdogan: Kufizime të reja për të ndaluar valën e...

ANKARA, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Në kuadër të ashpërsimit të masave kundër valës së dytë të pandemisë COVID-19, Turqia ndërmori sot kufizime të reja,...

COVID-19 – Greqia zgjat kufizimet e udhëtimit

ATHINË, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Greqia vendosi zgjatjen e kufizimet e saj kundrejt udhëtarëve vendas dhe ndërkombëtarë, me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme...

ZVICËR – Ghebreyesus: OBSH do të bëjë gjithçka për të zbuluar...

GJENEVË, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kreu i OBSH-së premtoi sot se do të bënte gjithçka për të zbuluar origjinën e virusit që shkaktoi pandeminë...

Paketa mbrojtëse ndaj Covid për 19 shoqëri të Ujësjellës Kanalizimeve

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ 19 shoqëri të Ujësjellës Kanalizimeve në vend u pajisën me paketa mbrojtëse ndaj Covid-19. Ambasada e Gjermanisë në Tiranë bëri të...

Në dhjetor futet testimi i shpejtë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi sot se në muajin dhjetor në vendin tonë do të fillojë aplikimi...

Meta me mjekët për COVID-19/ Zv.ministri Nikolli: 5-fishim i vaksinimeve për...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një komunikimin online me një panel mjekesh për situatën aktuale dhe masat antiCOVID, ku të...

Braçe për deklaratën e Kryemadhit: Nuk është turp të infektohesh, është...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar sot pas deklaratës së mbrëmshme të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi gjatë një interviste televizive...

Kuvendi në seancë plenare/ Vasili: Komiteti i Ekspertëve, zero logjikë shkencore

TIRANË, 24 nëntor /ATSH/ Seanca e radhës plenare e Kuvendit pritet të mblidhet këtë të enjte. Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili...

Reagimi i bashkive ndaj emergjencës së COVID-19/ Prezenca e OSBE takim...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Pandemia COVID-19 na kujton të gjithëve se pushteti vendor është niveli i qeverisjes më i afërt me qytetarët dhe, për...

“Rritet numri i shërbimeve në banesë”/ Brataj: Janë marrë të gjitha...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Kreu i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj, gjatë një komunikimi të Komitetit Teknik të Ekspertëve për median bëri sot me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA