Parashikimi i motit, 27 korrik 2021

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, sot vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/38 Diell
Kukës 21/36 Diell re
Lezhë 21/37 Diell
Dibër 19/35 Diell re
Durrës 22/36 Diell
Tiranë 24/38 Diell
Elbasan 23/40 Diell
Berat 19/39 Diell
Vlorë 22/37 Diell
Korçë 19/34 Diell re
Gjirokastër 19/40 Diell
Sarandë 21/35 Diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.