AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/7/2021

VATIKAN  – Gjyqi i personave të përfshirë në investime potencialisht mashtruese në Londër.

UASHINGTON (SHBA) – FMN publikon parashikimet më të fundit për ekonominë botërore.

PEKIN (Kinë) – Vizitë e ministres së Drejtësisë të Hong Kongut, Teresa Cheng.

NJU-DElHI (Indi) – Vizitë e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

GJENEVË (Zvicër) – Takimi i Këshillit të Përgjithshëm të OBT-së.

MADRID (Spanjë) – Hyn në fuqi karantine për udhëtarët nga Argjentina, Kolumbia, Bolivia dhe Namibia.

BERLIN (Gjermani) – Hyjnë në fuqi kufizimet antiCOVID-19 për udhëtarët që kthehen nga Spanja dhe Holanda.

REJKJAVIK (Islandë) – Hyn në fuqi testi i detyrueshëm COVID-19 për udhëtarët e vaksinuar.

KURU (Francë) – Lëshohet në hapësirë sateliti Quantum, sateliti i parë komercial “fleksibël”.

ATHINË (Greqi) – Kryeministri Mitsotakis pret presidentin qipriot Anastasiades.

TORONTO (Kanada) – 100-vjetori i zbulimit të insulinës nga një ekip studiuesish nga Universiteti i Torontos.

TOKIO (Japoni) – LO, surfing/ Finale: Shortboard për Meshkuj.

TOKIO (Japoni) – LO, surfing/ Finale: Shortboard për Femra.

TOKIO (Japoni) – LO, gjimnastikë artistike/ Finalja për Femra: Garë Ekipore.

TOKIO (Japoni) – LO, not/ Finalja/ Femra, 100 metra shpinë.

TOKIO (Japoni) – LO, not/ Finalja/ Meshkuj, 100 metra shpinë.

TOKIO (Japoni) – LO, not/ Finalja/ Meshkuj, 200 metra stil i lirë.

TOKYO (Japoni) – LO, zhytje/ Finalja/ Hedhje e Sinkronizuar, Femra./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.