Parashikimi i motit, 22 korrik 2021

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e enjte, vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata. Moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore veriore dhe lindore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim –Verilindje  me shpejtësi 1-10 m/s, e hera-herës në bregdet dhe zonat luginore intensive dhe me rrahje deri në 15 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3-4 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/32 Diell
Kukës 16/29 Diell re
Lezhë 20/31 Diell
Dibër 14/29 Diell re
Durrës 18/33 Diell
Tiranë 19/34 Diell
Elbasan 18/34 Diell
Berat 15/34 Diell
Vlorë 19/33 Diell
Korcë 15/27 Diell re
Gjirokastër 15/35 Diell
Sarandë 18/31 Diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.