AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/7/2021

OSLO (Norvegji) – 10-vjetori i sulmeve të kryera nga Anders Behring Breivik, që shkaktuan vdekjen e 77 personave.

PEKIN (Kinë) – Konferencë për shtyp e qeverisë për origjinën e COVID-19.

PARIS (Francë) – 75-vjetori i lindjes së këngëtares Mireille Mathieu.

KRANJ (Slloveni) – Takim joformal i ministrave të Konkurrencës të BE-së.

NAPOLI (Itali) – Takimi i ministrave të Mjedisit, Klimës dhe Energjisë të G20-s.

KRANJ (Slloveni) – Takim joformal i ministrave të BE-së përgjegjës për Çështjet Evropiane.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp nga kancelarja Merkel për politikën kombëtare dhe të jashtme.

ATHINË (Greqi) – Takimi i OBSH-së dhe ministrave evropianë të Shëndetit për shëndetin mendor gjatë pandemisë COVID-19.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferencë për shtyp e Bankës Qendrore Evropiane (BQE) për politikën monetare në zonën e euros.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike/ Futboll: meshkujt/ Meksikë – Francë.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike/Futboll: meshkujt/ Japoni – Afrika e Jugut./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.