Parashikimi i motit, e mërkurë 21 korrik 2021

TIRANË, 21 korrik /ATSH/Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, për ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata.

Moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje. Në zonën e juglindjes vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të të dobëta në formë pikash në orët e drekës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-12 m/s, e hera-herës në bregdet dhe zonat luginore e vrullshme deri në 18 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/33 Diell
Kukës 17/29 Diell re
Lezhë 18/32 Diell
Dibër 16/29 Diell re
Durrës 20/33 Diell
Tiranë 21/34 Diell
Elbasan 18/35 Diell
Berat 16/34 Diell
Vlorë 20/33 Diell
Korcë 14/28 Diell re
Gjirokastër 17/34 Diell
Sarandë 19/32 Diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.