AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/7/2021

CAPE CANAVERAL (SHBA) – 10-vjetori i zbarkimit të fundit të ”Atlantis” që mbyll epokën e anijeve hapësinore.

SOFJE (Bullgari) – Parlamenti mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të parakohshme

GJENEVË (Zvicër) – Konferenca e dytë për barazinë e vaksinave e organizuar bashkërisht nga OBT dhe OBSH.

FRANCË – Hyrja në fuqi grumbullimeve me më shumë se 50 persona.

SHTUTGART (Gjermani) – Daimler: Rezultatet e tremujorit të dytë.

LONDËR (BM) – Financat e sektorit publik për qershorin.

BAJKONUR (Kazakistan) – Rusia dërgon një modul shkencor në ISS.

UASHINGTON (SHBA) – Vota e parë e Senatit të SHBA për infrastrukturën.

OTAVA (Kanada) – Samitet kombëtare mbi islamofobinë dhe antisemitizmin.

NJU JORK (SHBA) – Johnson & Johnson rezultatet e tremujorit të dytë.

NJU JORK (SHBA) – Rezultatet e tremujorit të dytë të Coca-Cola.

TEHERAN (Iran) – Fjala e presidentit Rohani në Këshillin e Ministrave./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.