EURO 2020 – Uells-Turqi 2-0

BAKU, 16 qershor /ATSH/ – Uellsi fitoi sot kundër Turqisë me rezultatin 2-0, në Baku, sipas pamjeve televizive.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 me golin e Ramsey në minutën e 42-të.

Në pjesën e dytë, Uellsi humbi një penallti nga Bale (‘62), ndërkohë që shënoi golin e dytë në minutat shtesë (90+5) me anë të Roberts.

Ndeshja, e gjykuar nga portugezi Dias, ishte e vlefshme për Grupin A./ /ec/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.