Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

TURQI – Inflacioni galopant arrin kulmin

STAMBOLL, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Norma vjetore e rritjes së çmimeve të konsumit të Turqisë arriti në 21,31 për qind në nëntor në nivelin...

TURQI – Erdogan zëvendëson ministrin e Financave, ndërkohë që lira është...

STAMBOLL, 2 dhjetor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk Recep Tayiip Erdogan ka shkarkuar ministrin e tij të Thesarit dhe Financave, pak më shumë se një...

Për herë të parë në historinë e Turqisë, era burimi kryesor...

ANKARA, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Korporata e Transmetimit të Energjisë Elektrike ka njoftuar se energjia nga era është bërë burimi më i madh i...

STAMBOLL – Të paktën katër të vdekur nga stuhia e fuqishme...

STAMBOLL, 29 nëntor /ATSH-AA-AFP/ - Stuhi me erëra të fuqishme përfshinë sot pjesën veriperëndimore të Turqisë, duke prekur qytetet e mëdha, si Stambolli, Izmiri,...

ANKARA – Erdogan: Të fajësosh Turqinë për krizën e refugjatëve është...

ANKARA, 12 nëntor /ATSH-AA/ - Të fajësosh Turqinë për krizën e refugjatëve është një mosmirënjohje e vërtetë, deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan. “Të thuash...

Krifca takon Erdoganin: Me shembullin e programit “Frymë për të Ardhmen,...

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca ishte sot në Turqi ku mori pjesë në aktivitetin “Frymë për të Ardhmen,...

Spitali Memorial i Fierit, model i autonomisë spitalore

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Qeveria shqiptare ka miratuar sot aktin e protokollit të bashkëpunimit mes Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së...

UASHINGTON – SHBA: Bashkëpunim me Turqinë për prioritetet e përbashkëta

UASHINGTON, 26 tetor /ATSH–AA/ - Departamenti i Shtetit i SHBA-së ka bërë të ditur se po synon të punojë me Turqinë për çështje me...

FOKUS – SHBA kërkon shpjegime për dëbimin e ambasadorëve nga Turqia

STAMBOLL, 24 tetor /ATSH-ANSA-AA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë shpjegime nga Turqia lidhur me situatën e ambasadorit amerikan në Ankara, për të...

BERLIN – Merkel në vizitë lamtumire në Turqi

STAMBOLL, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel pritet të zhvillojë sot një vizitë lamtumire në Turqi, ku do të takohet me presidentin,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA