Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: Turqi

STAMBOLL – Turqia dhe Greqia gati për të nisur bisedime të...

STAMBOLL, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Turqia dhe Greqia janë gati të nisin bisedime të drejtpërdrejta eksploruese për të ulur tensionet në Mesdheun Lindor, njoftoi...

Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Turqi gati 38 miliardë lekë

TIRANË, 19 shtator/ATSH/- Shkëmbimet tregtare të Shqipërisë me Turqinë, gjatë periudhës janar-gusht të vitit 2020, llogariten gati 38 miliardë lekë. Sipas raportit të tregtisë së...

TURQI – Erdogan: Presim që BE të jetë e paanshme dhe...

STAMBOLL, 18 shtator /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me kreun e Këshillit Europian, Charles Michel, ku në veçanti...

TURQI – Guterres: Bota duhet të jetë e bashkuar kundër COVID-19

ANKARA, 17 shtator /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, në lidhje me luftën globale kundër pandemisë së koronavirusit...

TURQI – Erdogan: Shtetet europiane duhet të jenë të drejta për...

ANKARA, 17 shtator /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilluan një video-konferencë dhe diskutuan çështjet që kanë...

TURQI – Erdogan: Mosmarrëveshja me Greqinë mund të zgjidhet me dialog...

STAMBOLL, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se mosmarrëveshja me Greqinë, në lidhje me Mesdheun Lindor, mund të zgjidhet...

PARIS – Pompeo: Greqia dhe Turqia të heqin dorë nga përshkallëzimi...

PARIS, 15 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Turqisë dhe Greqisë të heqin dorë nga çdo përshkallëzim ushtarak...

GREQI – Mitsotakis: Largimi i anijes turke nga Mesdheu Lindor...

ATHINË, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Largimi i anijes turke të kërkimit "Oruç Reis" vendosur nga Ankaraja në një zonë të diskutueshme mes Greqisë dhe...

TURQI – Anija “Oruc Reis” largohet nga ujërat e kontestuara në...

STAMBOLL, 13 shtator /ATSH-AFP/ - Anija e kërkimit e vendosur nga Ankaraja në zonën e diskutuar të Mesdheut Lindor, e pasur me gaz natyror...

GREQI – Mitsotakis njofton një riorganizim të forcave të armatosura dhe...

ATHINË, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot një program të madh të blerjeve të armëve dhe një riorganizim të forcave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA