Ballina Etiketimet Euro

Etiketim: Euro

Kakavijë/ Sekuestrohen 20 mijë euro, procedohet penalisht një 50-vjeçar

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Policia Kufitare e Kakavijës vijon kontrollet intensive për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, ku brenda pak ditësh ka goditur tre...

FOKUS – BQE përgatitet për emetimin e një euroje digjitale

FRANKFURT, 2 tetor /ATSH-ANSA/ - Banka Qendrore Europiane po përgatitet për emetimin e një euroje digjitale duke intensifikuar aktivitetet në këtë drejtim edhe nëse...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro në rritje të ndjeshme

BRUKSEL, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Papunësia është rritur në muajin gusht në zonën euro, për të pestin muaj radhazi në sfondin e krizës shëndetësore,...

Kursi i këmbimit /Leku është nënçmuar kundrejt euros me rreth 1.4%...

TIRANË, 15 gusht /ATSH/ Kursi i këmbimit valutor vendas euro/lek është luhatur ngushtësisht rreth vlerës 124.1 lekë/euro që prej fundit të muajit prill. Banka e...

Kakavijë/ Sekuestrohen 30 600 euro, katër të ndaluar

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit...

Norma interesit të kredisë në euro shënoi 4.04% në qershor

TIRANË, 7 gusht /ATSH/- Banka e Shqipërisë bën të ditur se kreditë në euro janë shtrenjtuar lehtë në muajin qershor të këtij viti, krahasuar...

Euroja gjatë muajit korrik e stabilizuar, rreth nivelit 123.80 lekë

TIRANË, 31 korrik /ATSH/ Monedha e përbashkët europiane euro, gjatë muajit korrik 2020 ishte e stabilizuar, rreth nivelit mesatar 123,80 lekë, me luhatje ditore...

Sekuestrohet sasi e konsiderueshme valute e padeklaruar në automjetin që vinte...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Strukturat doganore sekuestruan sot një sasi të konsiderueshme valute të padeklaruar. Sipas njoftimit për shtyp të Doganës në bazë të analizës së...

BRUKSEL – Rënia e PBB-së në zonën euro më e madhja...

BRUKSEL, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto i zonës euro ka shënuar një rënie me 3,6% në tremujorin e parë, një shifër...

2 ndërhyrje në pikun e krizës COVID-19/ BSH injektoi në tregun...

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ Banka e Shqipërisë injektoi 22 milionë euro në tregun valutor vendas në pikut e krizës së COVID-19. Guvernatori i Bankës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA