Ballina Etiketimet Euro

Etiketim: Euro

Depozitat në valutë zunë 53.6% të totalit, në prill 2021

TIRANË, 4 korrik /ATSH/ Në sistemin bankar shqiptar ka më shumë depozita në valutë sesa në monedhën vendase. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë,...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro në rënie

BRUKSEL, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë në zonën euro ka shënuar rënie të lehtë në muajin maj duke prekur 7,9% të popullsisë...

EURO 2020 – OBSH kërkon një gjurmim më të mirë të...

KOPENHAGË, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Qytetet mikpritëse të ndeshjeve të fundit të Euro 2020 duhet të sigurojnë një gjurmim më të mirë të tifozëve...

EURO 2020 – Qeveria gjermane e trishtuar për humbjen e ekipit...

BERLIN, 30 qershor /ATSH-ANSA/ - Ne jemi të dëshpëruar dhe të trishtuar, ashtu si miliona gjermanë të tjerë, të cilët shpresonin dhe uronin të...

EURO 2020 – Përcaktohen çiftet mes 16 skuadrave

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ - Mbarimi i ndeshjeve në grupe përcaktoi edhe kalimin e skuadrave për në fazën e 1/8, bazuar në rregulloren e...

GJERMANI – Qeveria miraton miliarda euro borxhe të reja në 2022

BERLIN, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria gjermane miratoi sot një projektbuxhet 2022 duke parashikuar rreth 100 miliardë euro borxhe të reja për vazhdimin e...

EURO 2020 – OBSH e shqetësuar për lehtësimin e masave antiCovid-19...

KOPENHAGË, 22 qershor /ATSH-AFP/ - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OMS) u shpreh e shqetësuar nga lehtësimi i kufizimeve në disa vende mikëpritëse të Euro-2020...

EURO 2020 – Edhe Austria në 1/16 pas fitores 1-0 kundër...

BUKURESHT, 21 qershor /ATSH/ - Austria kaloi në 1/16 pas fitores 1-0 kundër Austrisë, në stadiumin ‘’National Arena’’, sipas pamjeve televizive. Ndeshja, e gjykuar nga...

EURO 2020 – Ukraina fiton kundër MV 2-1

BUKURESHT, 17 qershor /ATSH/ - Ukraina fitoi sot kundër Maqedonisë së Veriut me rezultatin 2-1, në stadiumin ‘’Arena Nationale’’ të Bukureshtit, sipas pamjeve televizive. Pjesa...

EURO 2020 – Uells-Turqi 2-0

BAKU, 16 qershor /ATSH/ - Uellsi fitoi sot kundër Turqisë me rezultatin 2-0, në Baku, sipas pamjeve televizive. Pjesa e parë u mbyll 1-0 me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA