BM – Biden: G7 jashtëzakonisht bashkëpunuese dhe produktive

LONDËR, 13 qershor /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Joe Biden e quajti samitin e G7-s, që përfundoi sot në Angli, si jashtëzakonisht bashkëpunues dhe produktiv, duke përsëritur se “Amerika është kthyer”.

“Të gjithë rreth tryezës i kuptuan dhe i kuptojnë sfidat me të cilat po përballemi dhe përgjegjësinë e demokracive tona”, shtoi ai.

Deklaratat e Biden vijnë pak përpara nisjes së tij për t’u takuar me Mbretëreshën Elizabeth II në Kështjellën Windsor./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.