Ballina Etiketimet G7

Etiketim: g7

LONDËR – G7: Talebanët do të duhet të japin llogari për...

LONDËR, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Talebanët në pushtet në Afganistan do të mbahen përgjegjës për veprimet e tyre, thanë udhëheqësit e G7 në një...

LONDËR – G7: Talebanët të garantojnë sigurinë e të huajve dhe...

LONDËR, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G7-s u bënë thirrje talebanëve të garantojnë "sigurinë" e të huajve dhe afganëve që dëshirojnë...

SHBA – G7 takim urgjent për Afganistanin

UASHINGTON, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Udhëheqësit e vendeve të G7-s do të zhvillojnë një video-konferencë urgjente për të diskutuar situatën e krijuar në Afganistan,...

LUKSEMBURG – Europa kërkon unitet për fiskalitetin ndërkombëtar para G20

LUKSEMBURG, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Ministrat e Financave të Bashkimit Europian kërkuan sot zgjidhjen e mosmarrëveshjeve ndërkombëtare për të reformuar taksimin e kompanive shumëkombëshe,...

BM – Biden: G7 jashtëzakonisht bashkëpunuese dhe produktive

LONDËR, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden e quajti samitin e G7-s, që përfundoi sot në Angli, si jashtëzakonisht bashkëpunues dhe produktiv,...

BM – Merkel: Gjermania kontribut të konsiderueshëm në shpërndarjen e vaksinave...

FALMOUTH, 13 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka premtuar se Gjermania planikon një "kontribut të konsiderueshëm" drejt shpërndarjes së vaksinave antiCOVID-19 në...

LONDËR – Johnson: Deklarata e G7 për pandemitë e ardhshme një...

CARBIS BAY, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti sot si një moment historik deklaratën e propozuar nga G7 për parandalimin e...

G7 – Johnson përballet me takime të vështira me liderët e...

LONDËR, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të zhvillojë bisedime me aktorët kryesorë të Bashkimit Europian, pasi mosmarrëveshja tregtare me Irlandën...

G7 – Dita e dytë e samitit i kushtohet postpandemisë Covid-19

CARBIS BAY, 12 qershor /ATSH-ANSA/ - Nisën sot në Carbis Bay, në Cornwall, punimet e ditës së dytë të samitit të udhëheqësve të G7-s,...

LONDËR – Von der Leyen: Uniteti i ngushtë transatlantik është thelbësor

LONDËR, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - Një unitet i ngushtë transatlantik është thelbësor për të përballuar sfidat e sotme, nga marrëdhënia me Kinën te mbrojtja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA