Ballina Etiketimet Biden

Etiketim: biden

FOKUS – Plani i ri i Biden forcimi i qëndrimit ushtarak...

UASHINGTON, 30 nëntor /ATSH-ANSA/ - SHBA do të forcojë trupat dhe bazat ushtarake për t'u përballur me Kinën dhe Rusinë, në një përpjekje për...

COVID-19 – Biden: Shtetet të dhurojnë më shumë vaksina për më...

UASHINGTON, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden bëri një apel për të gjitha shtetet që të dhurojnë më shumë vaksina për vendet...

SHBA – Biden fton 110 vende në samitin virtual për demokracinë

UASHINGTON, 23 nëntor /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden ftoi 110 vende të botës në samitin virtual për demokracinë, të mbështetur fuqishëm nga ai,...

SHBA – Biden vendos përdorimin e rezervave të naftës për uljen...

UASHINGTON, 23 nëntor /ATSH/ - Presidenti amerikan, Joe Biden do të njoftojë sot përdorimin e rezervave emergjente të naftës për të luftuar çmimet e...

SHBA – Biden: Mezi pres të festoj ”58-vjetorin”!

UASHINGTON, 20 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ndihem shkëlqyeshëm, nuk ka ndryshuar asgjë, jam në formë shumë të mirë dhe mezi po pres të festoj ditëlindjen...

SHBA – CNN: Harris merr fuqi presidenciale, Biden kontroll rutinë në...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/Presidenti amerikan Joe Biden do t'ia kalojë përkohësisht pushtetin zëvendëspresidentes Kamala Harris, ndërsa ai do të vendoset nën anestezi për një...

COVID-19 – Biden planifikon të rrisë kapacitetin e prodhimit të vaksinave

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-ANSA/- E nxitur nga aktivistët për të rritur furnizimin me vaksina kundër Covid-19 në vendet e varfra, Shtëpia e Bardhë është...

UASHINGTON – SHBA shpall ”non grata” presidentin nikaraguan Ortega

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden nënshkroi sot një ligj që rrit dhe koordinon sanksionet amerikane kundër zyrtarëve të Nikaraguas,...

SHBA – Biden nënshkruan projektligjin historik të infrastrukturës prej një trilion...

UASHINGTON, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden nënshkroi një projektligj historik prej një trilion dollarësh, për të cilin thotë se do të...

FOKUS – Biden dhe Xi në përpjekje për ristrukturimin e marrëdhënieve...

UASHINGTON/PEKIN, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping po zhvillojnë një video-konferencë të shumëpritur. Ky është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA