AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/6/2021

JERUZALEM – Votëbesim në Parlament për koalicionin e ri qeveritar pa Netanyahun.

WINDSOR (Britani e Madhe) – Mbretëresha Elizabeth II pret presidentin amerikan, Joe Biden.

BOTË – Dita ndërkombëtare e sensibilizimit për albinizmin.

FINLANDË – Zgjedhje bashkiake.

BONN (Gjermani) – Koncert i Robbie Williams për 250 vjetorin e lindjes së Beethovenit.

MADRID (Spanjë) – Partia e majtë radikale zgjedh sekretarin e ri të përgjithshëm për të zëvendësuar Pablo Iglesias.

LONDËR (Britani e Madhe) – Lançimi i stacionit të ri informativ “GB News”

MADRID (Spanjë) – Manifestim kundër qëllimit të qeverisë për të falur separatistët katalanas të dënuar për përpjekjen e shkëputjes në 2017.

KAJRO (Egjipt) – Vizitë e ministrit francez të ekonomisë, Bruno Le Maire./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.