Parashikimi i motit, e diel 13 qershor 2021

TIRANË, 13 qershor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite.

Reshjet e shiut në mesditë do të jenë me intensitet të ulët dhe do të përfshijnë pjesën veriore. Me pas në orët e drekës në pjesën lindore do ketë reshje shiu me intensitet mesatar në formë shtrëngatash dhe rrebeshe shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër të lokalizuar.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8 m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 15 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/31 re diell
Kukës 13/27 re shi diell
Lezhë 18/31 re  diell
Dibër 10/25 re shi diell
Durrës 15/30 re diell
Tiranë 17/32 re diell
Elbasan 15/32 re shi diell
Berat 13/32 re diell
Vlorë 15/30 re diell
Korcë 9/25 re shi diell
Gjirokastër 11/30 re diell
Sarandë 14/29 re diell

 

 

                                                               

                  

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.