AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12/6/2021

BOTË – Dita botërore kundër punës së fëmijëve.

ALGJER (Algjeri) – Zgjedhje legjislative.

LONDËR (Britani e Madhe) – Java e modës.

KENT (SHBA) – Fundi i shitjes në ankand i një vendi në bordin e raketës ”New Origin Blue” për një turist hapësinor.

WINDSOR (Britani e Madhe) – Ceremonia që shënon ditëlindjen e mbretëreshës Elizabeth II.

ORLANDO (SHBA) – Pesë vjetori i hapjes zjarr që shkaktoi 49 të vdekur.

UASHINGTON (SHBA) – Rihapja e diskotekave në kuadër të lehtësimit të kufizimeve në kryeqytet.

JEÉRUZALEM – Manifestim para rezidencës e Benjamin Netanyahut.

TEHERAN (Iran) – Debati i tretë dhe i fundit televiziv mes kandidatëve për zgjedhjet presidenciale.

SAO PAULO (Brazil) – Presidenti Bolsonaro merr pjesë në një paradë të mbështetësve të tij./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.