COVID-19/ Mbretëria e Arabisë Saudite dhuron 23 respiratorë

TIRANË, 8 maj/ATSH/ 23 respiratorë janë dhuruar nga Mbretëria e Arabisë Saudite për strukturat shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Në ceremoninë e dorëzimit morën pjesë zv/Ministri i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albert Nikolla dhe i ngarkuari me punë të Ambasadës së Mbretërisë së Arabisë Saudite, Mohammed Al Hedaithy.

Zv/ministri Nikolla falenderoi Qendrën e Mbretit Selman ‘Ndihma Humanitare’ për këtë donacion dërguar Shqipërisë.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.