Ballina Etiketimet Dhurim

Etiketim: dhurim

Policia Federale gjermane dhuron 14 automjete dhe 3 sete Smartdec për...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Policia Federale gjermane i dhuroi Policisë së Shtetit 14 automjete dhe 3 sete Smartdec, me vlerë totale 305 mijë euro. Ambasadori i...

Dhurim vullnetar i gjakut, Meta: Dhuratë e paçmueshme për fëmijët talasemikë

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Nën kujdesin e presidentit Ilir Meta u zhvillua sot në selinë e Vëllazërisë Ungjillore Shqiptare, seanca e radhës e dhurimit vullnetar...

Presidentja thekson nevojën e FSK-së për helikopterë, falënderon ShBA-të për dhurimin...

PRISHTINË, 30 gusht /ATSH/ Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) i ka pranuar 55 automjete ushtarake të dhuruara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

COVID-19 – Gjermania planifikon dhurimin e 30 milionë dozave vaksina

BERLIN, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Gjermania do të dhurojë të paktën 30 milionë doza vaksinash antiCOVID-19 në vendet e tjera deri në fund të...

COVID-19 – SHBA premton 80 milionë doza vaksinash për përdorim global

UASHINGTON, 19 maj /ATSH-DAP/ - Qeveria e SHBA-së ka premtuar të dhurojë 80 milionë vaksina COVID-19 deri në fund të qershorit për të ndihmuar...

COVID-19/ Mbretëria e Arabisë Saudite dhuron 23 respiratorë

TIRANË, 8 maj/ATSH/ 23 respiratorë janë dhuruar nga Mbretëria e Arabisë Saudite për strukturat shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Në ceremoninë e...

Çelet fushata e dhurimit të gjakut, Manastirliu: Të zgjerojmë rrjetin e...

TIRANË, 8 maj/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Talasemisë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale çeli fushatën e dhurimit vullnetar të gjakut, nga Qendra Kombëtare...

Ylli i basketbollit dhuron 10 milionë dollarë për dy klinika të...

NJU JORK, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ylli i basketbollit amerikan, Michael Jordan dhuroi 10 milionë dollarë për hapjen e dy objekteve të kujdesit shëndetësor...

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Thirrjes së Kryqit të Kuq për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë, sot iu përgjigjën Forcat e Ndërhyrjes së...

Dhurimi i gjakut nga të huajt që jetojnë në Shqipëri, akt...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në seancën e dhurimit vullnetar të gjakut, të organizuar nga një grup shtetasish të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA