BRUKSEL – Samit i liderëve të NATO-s

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-AFP/ – Një samit i liderëve të vendeve të NATO-s do të zhvillohet më 14 qershor në selinë e aleancës në Bruksel, njoftoi sot sekretari i përgjithshëm, Jens Stoltenberg, në një komunikatë.

“Veprimet agresive të Rusisë, kërcënimi terrorist, sulmet kibernetike, ndikimi i ndryshimit klimatik mbi sigurinë dhe fuqizimi i Kinës do të jenë në axhendën e këtij takimi”, sipas komunikatës.

Samiti i fundit i NATO-s u zhvillua në dhjetor 2019.

Ky do të jetë samiti i parë ku do të marrë pjesë presidenti amerikan, Joe Biden./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.