Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

Eurostat: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në gjithë BE

BRUKSEL, 7 prill /ATSH-DPA/-  Jetëgjatësia në Bashkimin Europian ra vitin e kaluar për shkak të pandemisë Covid-19 duke thyer një prirje rritëse për një...

BRUKSEL – Breton: Të gjitha dozat e vaksinës AstraZeneca do të...

BRUKSEL, 27 mars /ATSH-ANSA/ - Eurokomisioneri për Tregun e Brendshëm, Thierry Breton konfiromoi sot se dozat e vaksinës AstraZeneca do të mbeten brenda Bashkimit...

BRUKSEL – Ministrat e Jashtëm të NATO-s takohen fizikisht për herë...

BRUKSEL, 23 mars /ATSH-DPA/ - Ministrat e Jashtëm nga 30 vendet anëtare të NATO-s do të takohen fizikisht në selinë e aleancës në Bruksel...

BRUKSEL – Prezantohet projektpasaporta shëndetësore për shpëtimin e sezonit veror

BRUKSEL, 17 mars /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen prezantoi sot një projektpasaportë që parashikon të ndihmojë 27 shtetet e...

LISBONË – Portugalia i kërkon Brukselit të hapë dritën e gjelbër...

LISBONË, 12 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze njoftoi sot se i kishte kërkuar Brukselit dritën e gjelbër për një ndihmë të jashtëzakonshme deri në...

BRUKSEL – Von der Leyen: Më shumë gra në pozicione drejtuese

BRUKSEL, 7 mars /ATSH-ANSA/ - Vajzat mund të bëjnë gjithçka! Mund të jenë mjekë, avokatë, astronaute. PO! Ato mund të jenë presidentë. Vetëm besoni...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro e qendrueshme në 8,1%

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Papunësia në zonën euro ka mbetur e pandryshuar në janar, në raport me dhjetorit, duke prekur 8,1% të popullsisë...

BRUKSEL – Më shumë se 2 000 paralajmërime për produkte të...

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian regjistroi 2 253 paralajmërime për produkte të rrezikshme joushqimore në vendet e saj anëtare në vitin 2020,...

Takimet në Bruksel/ Xhaçka: Biseduam për integrimin, vaksinat antikovid dhe një...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka u shpreh sot se përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë...

Rama në Bruksel: Ditë produktive dhe vlerësime shumë të mira për...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, ku po zhvillon takime me përfaqësues të lartë të BE-së. Në vizitën e tij në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA