Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

FOKUS – BE: VGE europiani i madh, të cilit i detyrohemi...

BRUKSEL, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e institucioneve europiane përshëndetën sot kujtimin e ish-presidentit francez, Valéry Giscard d'Estaing, i cili vdiq në moshën 94-vjeçare,...

BRUKSEL – PE i kërkon Turqisë tërheqjen e trupave nga Qiproja

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-DPA/ - Parlamenti Europian deklaroi se Turqia duhet të tërheqë trupat e saj nga Qiproja dhe të anulojë hapjen e pjesshme...

BRUKSEL – Merkel: Vaksina antiCovid gati në dhjetor

BRUKSEL, 20 nëntor /ATSH-DPA-ANSA/ - Një vaksinë e koronavirusit mund të jetë në dispozicion në Europë në dhjetor ose shumë shpejt pas Vitit të...

BRUKSEL – Frost: Londra nuk do të ndryshojë qëndrim përballë BE-së

BRUKSEL, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe duhet të ruajë, pas Brexit, kontrollin mbi ligjet e saj, të tregut dhe të ujërave të...

BRUKSEL – BE sanksione të reja kundër Bjellorusisë

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot vdekjen e një artisti bjellorus pas plagëve të shkaktuara gjatë arrestimit të tij dhe kërcënoi...

BRUKSEL – BE propozon krijimin e një agjencie për përballimin e...

BRUKSEL, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian propozoi sot krijimin e një agjencie të re specifike për t'u garantuar se Europa disponon mjete për...

BRUKSEL – Von der Leyen-Johnson mosdakordësi për një marrëveshje post Brexit

BRUKSEL, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dhe kryeministri britanik, Boris Johnson konfirmuan, në përfundim të një bisede,...

COVID-19 – Brukseli përjashton një rimëkëmbje të shpejtë në zonën euro

BRUKSEL, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian shfaqi sot një tablo alarmante të situatës ekonomike në zonën euro, prekur thellë nga pandemia Covid-19, duke...

ACI: Njerëzit duan të udhëtojnë, pavarësisht pandemisë

ANKARA, 4 nëntor /ATSH-AA/ - Gjysma e udhëtarëve janë të etur që të ndërmarrin edhe një udhëtim të vetëm brenda tre muajve të ardhshëm,...

BRUKSEL – BE 220 milionë euro për transferimin e pacientëve me...

BRUKSEL, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian mobilizoi 220 milionë euro për financimin e transferimit të pacientëve të prekur nga COVID-19 nga një vend...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA