Ballina Etiketimet Samit

Etiketim: samit

BERLIN – Merkel ndryshon ligjin e pandemisë

BERLIN, 9 prill /ATSH-ANSA/ - Të hënën e ardhshme nuk do të zhvillohet asnjë samit mes qeverisë dhe landeve dhe ky samit nuk do...

Linda Rama: Miti që lufta është për burra ra! Beteja në...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Bashkëshortja e kryeministrit Rama, Linda Rama mori pjesë në Samitin “Lidershipi i gruas në botën tejet konkurruese të epokës post-Covid” organizuar...

SHBA – Biden fton Putin dhe Xi në samitin e klimës

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA, Joe Biden u ka bërë një ftesë 40 udhëheqësve botërorë për një samit online lidhur me...

Asnjë rezultat nga ”samiti i makinave”

BERLIN, 24 mars /ATSH-DPA/ - Një "samit automobilash" i ndjekur nga zyrtarë të lartë të qeverisë gjermane, përfshirë kancelaren Angela Merkel dhe përfaqësues të...

BRUKSEL – BE: Samit për valën e re të COVID-19

BRUKSEL, 21 mars /ATSH-AFP-ANSA/ - Samiti i Bashkimit Europian të enjten dhe të premten në Bruksel do të zhvillohet në videokonferencë, njoftoi sot një...

BRUKSEL- Breton: Mbylljet e kufijve dëmtojnë rëndë Bashkimin Europian

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Mbyllja e kufijve nga një pjesë e disa shteteve anëtare po dëmton tërësinë tonë si një treg i vetëm,...

FOKUS – Samit europian për një front të përbashkët antiCOVID-19

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-AFP/ - Drejtuesit europianë do të përpiqen sot gjatë një samiti virtual të shfaqin një strategji të përbashkët përballë kërcënimit të...

LONDËR – Johnson: Qasje globale në samitin e G7 për të...

LONDËR, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson do të kërkojë një qasje globale për të mundur armikun e përbashkët, që është koronavirusi,...

FOKUS – Samiti i vaksinimit synon të përmirësojë situatën gjermane të...

BERLIN, 1 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel planifikon të diskutojë përmirësimet në programin e vaksinimit Covid-19 të vendit me krerët e 16...

BRUKSEL – NATO përgatit samitin e parë me Joe Biden

BRUKSEL, 27 janar /ATSH-AFP/ - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi se kishte zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin amerikan, Joe Biden...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA