Ballina Etiketimet Samit

Etiketim: samit

Samiti hekurudhor i ministrave të Transportit të Ballkanit Perëndimor, Balluku: Po...

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte sot e pranishme në samitin hekurudhor të ministrave të Transportit të Ballkanit Perëndimor,...

LONDËR – G7: Talebanët do të duhet të japin llogari për...

LONDËR, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Talebanët në pushtet në Afganistan do të mbahen përgjegjës për veprimet e tyre, thanë udhëheqësit e G7 në një...

ITALI – Di Maio: Samit i mundshëm i G20-s për krizën...

ROMË, 24 gusht /ATSH-AFP/ - Italia, që aktualisht kryeson G20-n, dëshiron të organizojë një samit në lidhje me krizën në Afganistan, në kuadër të...

Ekonomi në parasamitin e Romës: Shqipëria, potencial të lartë bujqësor

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi në ditën e dytë të punimeve të parasamitit të OKB që po...

FOKUS – Ballkani Perëndimor temë e takimit Grupi i Vishegradit-Jansa

LUBJANË, 9 korrik /ATSH-STA/ – Kryeministrat e vendeve të Grupit të Vishegradit do të vizitojnë sot Slloveninë, ku do të bisedojnë për prioritetet e...

BERLIN – Merkel: Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE me interes...

BERLIN, 5 korrik /ATSH-DPA/ - Kancelarja Angela Merkel u shpreh sot se i sheh gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor si anëtare të ardhshme të...

ATHINË – Mitsotakis: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE strategji e...

ATHINË, 5 korrik /ATSH-ANA/ - Përfshirja e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian ishte dhe mbetet zgjedhja strategjike e Greqisë, tha sot kryeministri...

BERLIN – Várhelyi: Mbyllja e hendekut socio-ekonomik BE-Ballkani Perëndimor thelbësore për...

BERLIN, 5 korrik /ATSH/ - Mbyllja e hendekut socio-ekonomik midis Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Europian është thelbësore për procesin e zgjerimit, tha sot eurokomisioneri...

BRUKSEL – Von der Leyen: Përparësia jonë të përshpejtojmë axhendën e...

BERLIN, 5 korrik /ATSH/ - Komisioni Europian rikonfirmoi angazhimin e tij për bashkëpunim dhe mbështetje për rajonin në rimëkëmbjen e tij postpandemike përmes Planit...

BEOGRAD – Kurz: BE do të jetë e plotë vetëm kur...

BEOGRAD, 5 korrik /ATSH-MIA/ - Austria është shumë e interesuar për stabilitetin dhe të ardhmen europiane të rajonit të Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot kancelari...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA