AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/4/2021

CAP CANAVERAL (SHBA) – Kapsula Crew-2 Dragon e Space X niset për në ISS, me francezin Thomas Pesquet dhe tre astronautë të tjerë.

UASHINGTON (SHBA) – Samit ndërkombëtar për klimën, organizuar nga SHBA-ja.

SEUL (Kore e Jugut) – Procesi i presidentit të facto të Samsung Electronics Lee Jae-yong për mashtrim gjatë drejtimit të tij.

MOSKË (Rusi) – Takim i mundur i presidentëve rusë dhe bjellorus.

PARIS (Francë) – Kering : Asambleja e Përgjithshme e aksionerëve.

EVORA (Portugali) – Takim i ministrave të BE-së, të ngarkuar me Energjinë.

ROMË (Itali) – Vizitë e ministrit libian të Punëve të Jashtme.

FRANKFURT (Gjermani) – Konferencë shtypi e Bankës Qendrore Europiane BQE për politikën monetare në zonën euro.

NJU JORK (SHBA) – American Airlines rezultatet për tremujorin e parë.

UASHINGTON (SHBA) – Kërkesat e përjavshme për përfitimet e papunësisë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.