Parashikimi i motit, e diel 18 prill 2021

TIRANË, 18 prill /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e diel moti fillimisht parashikohet i vranët e gradualisht me kthjellime.

Reshje shiu në orët e mëngjesit me intensitet të ulët. Gradualisht prej orëve të paradites reshjet vijnë në ndërprerje.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/16 re shi diell
Kukës 4/10 re shi diell
Lezhë 9/17 re shi diell
Dibër 3/8 re shi diell
Durrës 9/19 re shi diell
Tiranë 10/19 re shi diell
Elbasan 8/18 re shi diell
Berat 9/18 re shi diell
Vlorë 9/19 re shi diell
Korcë 7/12 re shi diell
Gjirokastër 5/16 re shi diell
Sarandë 8/19 re shi diell

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.